Vysoké teploty zapříčinily mírný nárůst havárií na vodovodní síti

| zdroj: PVK1

zdroj: pvk.cz

Na pražské vodovodní síti vzrostl mírně počet havárií. K 20. srpnu letošního roku Pražské vodovody a kanalizace evidovaly 2 806 událostí, zatímco ke stejnému datu loňského roku to bylo 2 636.

„Důvodem jsou vysoké teploty v letních měsících, které mají vliv na pohyb půdy,“ vysvětlil tiskový mluvčí společnosti Tomáš Mrázek. Zvýšil se počet havárií nižších kategorií. Naopak havárie I. kategorie, které zasáhnou více než jeden tisíc odběratelů či sociální a zdravotní zařízení, klesl za stejné období z padesáti na 31.

Na kanalizační síti počet mimořádných událostí nepatrně klesl. Od začátku roku do 20. srpna jich bylo 2 374, za stejné období roku uplynulého to bylo 2 388.

Pražané mohou sledovat webové stránky www.pvk.cz, kde jsou informace o výlukách ve speciální sekci. Info o haváriích běží v režimu on-line včetně upřesnění, zda mají vliv na dodávky pitné vody a lokalitě, kde jsou případně umístěny cisterny s náhradním zásobováním. Vše je dostupné na google mapách.

Odběratelé si také mohou aktivovat službu SMS INFO, prostřednictvím které dostávají bezplatně do svého mobilního telefonu zprávy o haváriích v jimi zvolené lokalitě. Zákazníci si službu mohou objednat přes webové stránky pvk.cz, zákaznickou linku 840 111 112 nebo 601 274 274.

PVK provozují vodovodní síť v délce 3 690 kilometrů, délka vodovodních přípojek činí 892 kilometrů. Na území metropole je 68 vodojemů o celkovém objemu 752 744 m3. Praha je zásobována ze tří zdrojů: Úpravny vody Želivka, Úpravny vody Kárané a z Podolské vodárny.

Kanalizační síť měří 3 904 kilometrům, délka kanalizačních přípojek dosahuje 1 027 kilometrů. Drtivá většina odpadních vod míří na Ústřední čistírnu odpadních vod v Bubenči, okrajové části města obsluhuje 22 pobočních čistíren.