V Aquaparku Kohoutovice se bude recyklovat bazénová voda

| zdroj: Brno0

kalina-o-8JdbuznblnY-unsplash
zdroj: unsplash.com

V Aquaparku Kohoutovice se bude instalovat nové zařízení pro recyklaci bazénových pracích vod, radní dnes vybrali dodavatele, který vyhrál veřejnou zakázku. Areál se díky tomu stane jedním ze tří bazénů v České republice, kde se bude zkoumat nový typ technologického zařízení pro recyklaci bazénových vod.

„Veřejnou zakázku na dodávku a montáž technologického zařízení pro recyklaci bazénových pracích vod vyhrála společnost New Water Group, která splnila všechny podmínky výběrového řízení. Celková cena služeb je 5 618 300 korun bez DPH. Díky nové technologii se ušetří až 90 procent čištěné vody. Ta projde procesem, který umožní její návrat do bazénu. Sníží se tak nejen náklady na dopouštění, ale také na ohřev,“ nastínil radní pro oblast sportu Tomáš Aberl.

Společnost New Water Group zajistí také mimozáruční servis, tedy veškeré nezbytné pravidelné kontroly, prohlídky a revize, včetně doplňování potřebných provozních náplní, a to po dobu 5 let. Výběrové řízení začalo už v zimních měsících, ale celé se prodloužilo z důvodů dlouhého jednání a doplňování informací s jednotlivými společnostmi, které podaly nabídku.

Samotná montáž může probíhat za provozu, proto nebude mít vliv na chod aquaparku, který je nyní uzavřený z důvodu výměny tobogánu a oprav vlhkého zdiva.