Praha má investiční plán vodohospodářské infrastruktury pro roky 2025 až 2029

| zdroj: Praha0

Grit_trap,_Prague_Central_Wastewater_Treatment_4579
zdroj: wikimedia.org

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním jednání schválila návrh Střednědobého investičního plánu vodohospodářské infrastruktury hlavního města pro roky 2025–2029. Díky navýšení prostředků bude v příštích letech možné lépe spravovat, udržovat a dále rozvíjet vodovody a kanalizace v Praze.

„Střednědobý investiční plán vodohospodářské infrastruktury pro roky 2025–2029 představuje zásadní krok v obnově, rekonstrukci, modernizaci a rozvoji vodohospodářského majetku v hlavním městě Praze. Roční zdroje určené na správu, údržbu a rozvoj vodovodů a kanalizací budou navýšeny na 130 % hodnoty zdrojů, které jsou tvořené cenou pro vodné a stočné. To znamená, že v příštích pěti letech budeme významně navyšovat investice, abychom zajistili, že infrastruktura bude schopna plnit své funkce i do budoucna,“ uvádí radní hl. m. Prahy pro infrastrukturu Michal Hroza.

Městská společnost Pražská vodohospodářská společnost a.s. (PVS), která je správcem vodohospodářského majetku v metropoli, každoročně předkládá k projednání hlavnímu městu Střednědobý investiční plán vodohospodářské infrastruktury na území hl. m. Prahy. V souvislosti s touto smluvní povinností byl nyní předložen a pražskými radními také schválen investiční plán na roky 2025 až 2029.

Jedná se o zásobník záměrů investic pro časový horizont 5 let, které jsou zaměřeny na obnovu, rekonstrukce, modernizace a rozvoj vodohospodářského majetku, který je ve vlastnictví hlavního města a zároveň je spravován PVS. Záměry jsou do tohoto plánu zařazovány podle priorit stanovených na základě interního metodického dokumentu pro multikriteriální hodnocení stavu vodohospodářského majetku, který zohledňuje stavebnětechnický a provozní stav, akce vyvolané koordinací s akcemi jiných investorů v rámci hlavního města nebo stanovenými strategickými investicemi.

Podkladem pro věcnou náplň investičního plánu je pak Roční plán obnovy, rekonstrukce, modernizace a rozvoje vodohospodářského majetku realizovaného PVS v roce 2024.