Písek představí zastupitelům záměr výstavby ZEVO

| zdroj: Písek0

Pisek_castle_and_bridge
zdroj: wikimedia.org

Město Písek připravuje na úterý 19. listopadu 2024 prezentaci záměru výstavby zařízení pro energetické využití odpadu (ZEVO) pro zastupitele. Uskuteční se od 16:30 ve Sladovně v prostorech expozice Hnízdo ilustrace a bude přístupné také veřejnosti.

Cílem prezentace bude poskytnout zastupitelům co nejvíce informací o zařízení pro energetické využití odpadu, jeho alternativách, ale také o související problematice – nakládání s odpady po roce 2029 a výroba tepla – před tím, než budou o záměru výstavby ZEVO rozhodovat.

ZEVO, které by spalovalo energeticky využitelný odpad, chtějí postavit města Písek a Strakonice v blízkosti Teplárny Písek. Vznikl by tak tepelný zdroj, který by nahradil uhelný kotel, jenž teplárna využívá jako hlavní zdroj tepla. Obě města by se také vypořádala se zákazem skládkování energeticky využitelného odpadu, které bude platit od roku 2030, i s blížícím se koncem spalování uhlí.