Ochutnávka z programu veletrhu URBIS: workshop pro samosprávy na téma chytré městské mobility a kooperativní, propojené a automatizované mobility

| zdroj: SMO ČR0

pexels-minhle17vn-977213

Veletrh URBIS se již nezadržitelně blíží. 4. - 6. června se na Brněnském výstavišti se odehraje zásadní setkání odborníků i laických zájemců o oblast chytrých měst. V rámci rozmanitého programu se můžete těšit i na odborný matchmakingový seminář, který 6. června odpoledne pořádá Ministerstvo dopravy ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Rakousku v rámci incomingové mise rakouských partnerů.

Seminář se uskuteční 6. června dopoledne v rámci setkání URBIS The Smart Cities Meetup 2024, které se koná ve dnech 4.-6. června 2024.

Vzhledem k charakteru veletrhu a podpoře Svazu měst a obcí ČR očekáváme na semináři účast zástupců samospráv, ale i akademického a státního sektoru, zástupců inkubačních aktivit a zástupců technologických firem z různých odvětví, neboť téma chytré mobility je multidisciplinární. To umožní sdílení dobré praxe a výměnu příkladů fungujících řešení mezi všemi zúčastněnými zástupci, napříč jednotlivými státy.

Jedním z velmi cenných výstupů setkání bude neformální diskuse o možnostech účasti v připravovaných mezinárodních grantových výzvách a možnostech bližšího propojení jednotlivých subjektů. Po skončení setkání je plánována praktická ukázka jednoho z realizovaných technických řešení v oblasti ITS a chytré mobility přímo v rámci areálu BVV.

Incomingová mise je organizována v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie, určený zástupce bude mít zajištěnou dopravu a vstupenku na veletrh.

Na workshop je třeba se zvlášť přihlásit do 24. května na e-mailccam@mdcr.cz.

Více informací naleznete v přiložené pozvánce.

PROPED_pozvánka.pdf