Moravskoslezský kraj vyhlásil nový dotační program. Nabízí vouchery pro veřejný sektor

| zdroj: Moravskoslezský kraj0

money-2696228_640
zdroj: pixabay

Moravskoslezský kraj vyhlásil nový dotační program Vouchery pro veřejný sektor – Příprava projektů v Moravskoslezském kraji.  Jeho cílem je podpořit řešení sociálních, hospodářských a environmentálních dopadů transformace postuhelného regionu. V první vlně bude na dotační vouchery pro obce a svazky obcí v regionu rozděleno téměř 93,5 milionu korun. Obdobné programy v rámci Operačního programu Spravedlivá transformace (OPST) vyhlašují také Ústecký a Karlovarský kraj.

Dotační program Vouchery pro veřejný sektor je zaměřen na poskytování finanční podpory na přípravu projektových dokumentací obcí a dobrovolných svazků obcí v oblastech energetických úspor, obnovitelných zdrojů energie, oběhového hospodářství a řemeslných inkubátorů. Žádat o dotaci mohou obce včetně statutárních měst (a samosprávných městských obvodů/částí) a dobrovolné svazky obcí.