Měření hluku v okolí dolu Turów pokračuje. Kraj má další zprávu

| zdroj: Liberecký kraj0

TurowCoalMine
zdroj: wikimedia.org

Další zprávu o měření hluku z dolu Turów předložil Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě. Měřilo se každou noc od 22. do 29. dubna, a to vždy od 22 do 6 hodin v Oldřichově na Hraniích a v Uhelné.

Cílem dlouhodobého monitoringu hluku je zjistit vývoj hlukové situace v nejbližší obytné zástavbě na českém území v souvislosti s pokračováním těžby v povrchovém hnědouhelném dole Turów do roku 2044 a zjištění, zda dochází nebo nedochází ve zvolených chráněných venkovních prostorech staveb k překračování hygienických limitů hluku upravených nařízením vlády č. 272/2011 Sb., o ochraně zdraví před nepříznivými účinky hluku a vibrací, ve znění pozdějších předpisů, pro chráněný venkovní prostor stavby pro noční dobu.

Podrobnosti se nalézají v příloze.

Přílohy ke stažení:

Stáhnout