Letní Priorita nabízí velkou porci čtení

| zdroj: SFŽP0

jonas-jacobsson-0FRJ2SCuY4k-unsplash
zdroj: unsplash.com

Jako tradičně je letní vydání Priority naditější, v srpnu časopis nevychází a na stránkách se sejdeme zase v září.

V několika textech se věnujeme uhlí. Uhelné kotle jsou na ústupu, a to jak v domácnostech, tak v průmyslu. U nás se dočtete, jak požádat o dotaci na výměnu starého kotle doma, při renovacích obecných či veřejných budov nebo v průmyslových a výrobních podnicích.

Energie se týká i náš úspěšný projekt. Jedná se o energetické centrum nebo spíše bioplynovou stanici, která ale bioplynkou tak trochu není. Dokáže přežvýkat leckterý odpad i s obalem. Organické odpady se tu mění v biometan, který teče do plynové soustavy a zbytek se používá jako hnojivo.

I další texty se věnují energiím, ať už úsporám, nebo obnovitelným zdrojům. A abychom navodili letní atmosféru, doporučujeme reportáže, které jsou tentokrát dvě. Jedna nás zavede k melioracím, respektive k „nemelioracím“, protože ty už jsou odstraněné a les může lépe dýchat. Druhá cesta vede na Šumavu, kde jsou opravené stezky. Nezbývá tedy než si do ubrousku zabalit chléb Šumava a vyrazit na cestu.

Uvnitř letního vydání se také skrývá mnoho úspěšných projektů, kterým k realizaci pomohla některá z dotací pro životní prostředí.

PRIORITA 7-8/2024 zdarma ke stažení