Jste opravdu připraveni na klimatické změny? Přijďte zjistit, jak chránit svou obec před extrémními podmínkami

| zdroj: SMO ČR0

cc
zdroj: pixabay

Klimatické změny už nejsou otázkou budoucnosti – jsou tady a jejich dopady pociťujeme i v našich obcích. Jaká je vaše připravenost čelit výzvám, které přinášejí? Právě na toto nejaktuálnější téma se zaměřuje workshop v rámci projektu LOCALIENCE – klimatické změny a jak se s nimi na lokální úrovni vypořádat.

Přináší s sebou odborné přednášky, případové studie a interaktivní diskuse o tom, jak naše města a obce mohou zvýšit svou odolnost vůči extrémním klimatickým podmínkám a přírodním katastrofám.

Datum: 17. září 2024
Místo konání: MV GŘ HZS, Kloknerova 26, 148 01 Praha
Čas: 9:00 – 15:30
Téma: Multihazardy a resilience vůči extrémům počasí

Co na Vás čeká?

• Klimatické výzvy v historii i současnosti: Jak se mění klima a jaké dopady to může mít na lokální úrovni?
  • Přírodní a technologická rizika: Jak extrémní počasí může způsobit nejen přírodní katastrofy, ale i technologické havárie?
  • Praktické kroky k ochraně obcí: Co můžete udělat pro zvýšení odolnosti své obce a jaké strategie už byly úspěšně aplikovány?
  • Výměna zkušeností: V závěru workshopu se budete moci zapojit do diskuse s dalšími účastníky a odborníky

Ať už jste starosta, člen bezpečnostní komise, zástupce místní samosprávy nebo se jen zajímáte o budoucnost své obce, tento workshop je místem, kde získáte praktické a užitečné informace, jak čelit hrozbám budoucnosti.

Detaily programu:

8:30 – 9:00 Registrace účastníků
9:00 – 9:15 Představení projektu LOCALIENCE
9:15 – 10:45 I. blok – Klima a katastrofy
11:00 – 12:30 II. blok – Hazardy, multihazardy, snižování rizika katastrof
13:15 – 14:30 HZS a hydrometeorologické hrozby
14:30 – 15:30 Řízená diskuse

V případě zájmu pište na kontaktní mail: lezakova@smocr.cz