Kolektivní systém Asekol již více než 19 let předává k recyklaci vysloužilé elektrospotřebiče a tím chrání přírodu a naše životní prostředí.
Za rok 2023 se Asekolu podařilo předat k recyklaci 61,8 tun vysloužilých elektrospotřebičů a tím překonat kvótu sběru stanovenou na 65 %. Odpovědnost, úsilí vůči životnímu prostředí a aktivní přístup v rámci zpětného odběru mají měřitelný dopad na udržitelnost a svědčí o tom výsledky environmentálního vyúčtování.
ASEKOL sleduje a hodnotí každý krok svého provozu s cílem minimalizovat negativní dopady na životní prostředí a přispívat k udržitelnému rozvoji. V rámci tohoto závazku pravidelně provádí environmentální vyúčtování, které poskytuje transparentní pohled na naše úsilí v oblasti zpětného odběru a zajištění recyklace vysloužilých elektrozařízení.
Úspory na životním prostředí lze transparentně prezentovat díky tzv. LCA analýze – Studii životního cyklu (tzv. LCA – Life Cycle Assessment). Na základě LCA analýzy, kterou si společnost ASEKOL nechává pravidelně vypracovávat, lze přesně vyčíslit úspory elektrické energie nebo primárních surovin - vody, ropy, které bylo dosaženo díky zpětnému odběru a recyklaci vysloužilých elektrospotřebičů. LCA analýzou lze zároveň vyjádřit např. snížení acidifikačního potenciálu a snížení emisí skleníkových plynů, což přispívá k ochraně ovzduší a klimatu.
Environmentální vyúčtování za rok 2023 poskytuje společnosti Asekol jasný přehled o přínosu pro životní prostředí. Díky zpětnému odběru a recyklaci více než 61,8 tisíc tun elektroodpadu bylo uspořeno 267.751 MWh elektrické energie, 2.825.892 m3 vody. Recyklací eletrozařízení snížil Asekol okyselování prostředí o 4.044 tun SO2, předešel spotřebě 23.000.634 litrů ropy a přispěl ke snížení produkce skleníkových plynů o 243.336 tun.
“Věříme, že sdílení těchto informací s veřejností je klíčové pro budování důvěry, podpory a motivace našich klientů a partnerů. V průběhu března proběhne rozesílka Certifikátů environmentálního vyúčtování a všichni naši partneři se tak budou moci sami přesvědčit o tom, že jejich úsilí v oblasti zpětného odběru má konkrétní pozitivní přínosy pro naše životní prostředí a významný podíl na cirkulární ekonomice. Certifikáty environmentálního vyúčtování jsou důkazem transparentnosti a poskytují přesný výpočet přínosu konkrétní obce/společnosti/firmy na životní prostředí.”, uvedl k tématu Daniel Šafář, obchodní ředitel kolektivního systému ASEKOL.
Komentáře