ČIŽP je připravena poskytnout odbornou pomoc při likvidaci následků povodní

| zdroj: ČIŽP0

LOGO ČIŽP AKTUALITY.png

Česká inspekce životního prostředí průběžně monitoruje případné ekologické hrozby v souvislosti s povodněmi a je připravena poskytnout odbornou pomoc při likvidaci následků povodní jak telefonicky, tak i v terénu. Posílila také havarijní službu s cílem rychle reagovat na případné úniky nebezpečných látek do vodních zdrojů.

V souvislosti s ochranou vod je inspekce připravena:

• provádět monitoring rizikových provozů ohrožených povodněmi, které mohou způsobit znečištění vod,
  • ověřovat funkčnost vybraných čistíren odpadních vod,
  • poskytovat konzultace v agendě ochrany vod a nakládání s nebezpečnými látkami během povodní integrovanému záchrannému systému, provozovatelům a orgánům samospráv.

Rovněž mohou poskytnout konzultace ohledně správného nakládání s povodňovými odpady. K zajištění plnění povinnosti správného nakládání s odpady vzniklými v důsledku mimořádné události lze využít metodický pokyn Ministerstva životního prostředí.