ČEZ postupně obnovuje dodávky elektřiny

| zdroj: ČEZ0

pexels-vantik93-12582119
zdroj: pexels

Počet odběratelů bez dodávek elektřiny se v Moravskoslezském kraji za posledních 24 hodin snížil ze 47 na 37 tisíc. Méně je i poruch na vysokém a nízkém napětí. Počet poruch na vysokém napětí se snížil z 60 na 53, na nízkém napětí ze 190 na 140. V terénu jsou všechny poruchové čety ČEZ i smluvní dodavatelské firmy, všichni dělají maximum pro to, aby dodávky elektřiny byly obnoveny co nejdříve.

V Bohumíně, Opavě a Krnově, kde jsou zatopené rozvodny, by měly být zahájeny dodávky elektřiny zejména v okrajových částech města, kam se energetici dostanou vedením z okolí. Fyzicky se už dostali do všech rozvoden, začínají pracovat na jejich čištění a opravách a v dohledné době by mohly začít alespoň částečně zajišťovat dodávky proudu pro první obyvatele těchto měst.