Brno přispěje městským částem na realizaci tří zelených střech

| zdroj: Brno0

uladzislau-petrushkevich-xp1Jif45pI0-unsplash
zdroj: unsplash.com

Na základě výzvy magistrátního odboru životního prostředí požádaly dvě městské části o příspěvek na realizaci celkem tří zelených střech. Dvě nedávno vznikly na dvou obytných domech v Novém Lískovci, třetí přibude na domě pro seniorské bydlení v Králově Poli.

Zelené střechy jsou dobrým nástrojem k příznivému ovlivnění mikroklimatu v jejich okolí. Díky dotačnímu titulu se daří tyto střechy stavět lidem i právnickým osobám po celém Brně, podpořit chceme ale i městské části. Ty jsme dříve oslovili s dotazem, zda mají plány na stavbu zelených střech, a následně jsme obdrželi dvě žádosti o podporu – z Nového Lískovce a z Králova Pole,“ vysvětlil náměstek primátorky města Brna Filip Chvátal.

V Novém Lískovci jsou již dvě zelené střechy hotové. Konkrétně se jedná o bytové domy na adresách Oblá 2 a Kamínky 6. Celkové náklady na opravu střech těchto dvou domů a transformaci na zelenou variantu dosáhly výše 4,9 milionu korun. „Město na tyto dva projekty přispěje 511 tisíc korun,“ upřesnil Filip Chvátal.

Třetí zelená střecha vznikne do konce letošního roku na domě Purkyňova 91a, ve kterém je zajištěno dostupné bydlení pro seniory. „V tomto případě bude podíl města na spolufinancování činit 551 tisíc korun. Celkem by realizace měla stát 2,47 milionu korun,“ dodal Filip Chvátal.

O poskytnutí zmiňovaných příspěvků městským částem bude na říjnovém zasedání rozhodovat Zastupitelstvo města Brna.