Královéhradecký kraj rozdělí v této vlně mezi žadatele 150 milionů korun. Královéhradecký kraj předpokládá, že do roku 2022 rozdělí až 207 milionů.
„Dotace bude sloužit na výměnu kotlů s ručním přikládáním první a druhé emisní třídy za kotel na biomasu, plynový kondenzační kotel nebo tepelné čerpadlo. Podporu není možné získat na výměnu stávajícího kotle s automatickým přikládáním, stávajícího plynového kotle nebo lokálních topidel, jako jsou krbová nebo akumulační kamna,“ říká radní Pavel Hečko odpovědný za oblast regionálního rozvoje, grantů a dotací.
Příjemce dostane část ze skutečně vynaložených výdajů podle zvoleného vytápění:
- 75 % v případě plynového kondenzačního kotle (nejvýše 95 000 Kč);
- 80 % v případě kotle pouze na biomasu s ručním přikládáním (nejvýše 100 000 Kč);
- 80 % v případě tepelného čerpadla nebo automatického kotle pouze na biomasu (nejvýše 120 000 Kč).
Podpora se zvýší o 7 500 Kč v obcích, které ministerstvo životního prostředí označilo jako prioritní z hlediska ochrany ovzduší. V Královéhradeckém kraji jde celkem o 156 měst a obcí.
Další vlna kotlíkových dotací se plánuje na jaro 2020. Zájemci o podporu najdou veškeré informace na webu krajského úřadu.
Dosud Královéhradecký kraj rozdělil na kotlíkových dotacích přes 305 milionů korun, za které se vyměnilo 2900 zastaralých kotlů. Nahradila je většinou tepelná čerpadla, která si majitelé pořídili v téměř polovině případů.
Foto: Královéhradecký kraj
Komentáře