Mezi ně bude, po uzavření smluv a doložení realizace reps. závěrečných zpráv, rozděleno více než 237,2 miliónů korun, tedy maximum toho, co má nyní Kraj Vysočina od OP Životní prostředí přiděleno k rozdělení.
Kraj Vysočina dle nastavených pravidel už v prosinci 2019 požádal Ministerstvo životního prostředí o dalších 94,3 miliónů korun, které by měly zaručit dofinancování i dalších dosud došlých žádostí předložených v rámci této výzvy. „K naší podané žádosti prozatím řídící orgán nevydal rozhodnutí. Stejně jako ostatní kraje tedy na rozhodnutí přidělení peněz pro občany na výměnu kotlů stále čekáme,“ uvedl Pavel Pacal, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje.
Kraj Vysočina rozdělil v prvním a druhém kole kotlíkových dotací peníze na 4 764 výměn stacionárních spalovacích zdrojů, a celkově dosud vyplatil přes 464 milionů korun. Zatímco v prvním kole kotlíkových dotací byl na Vysočině mezi veřejností největší zájem o kombinovaný kotel na uhlí a biomasu, ve druhém kole se pořizovaly především kondenzační plynové kotle a tepelná čerpadla.
Foto: ilustrační/ Pixabay
Komentáře