Vysoký podíl na tomto výsledku měli i zaměstnanci Krajského úřadu Pardubického kraje, kterých se zapojilo celkem 66. Mezi nimi byl i absolutní pardubický vítěz Jiří Kunt.
„Letos jsme zaměstnance vyzvali spolu s kolegou radním Živným, se kterým jako Pardubáci kolo využíváme k cestě do práce poměrně často. A byli jsme překvapeni, kolik se jich přihlásilo jak do cyklosoutěže, tak i do soutěže Běhej do práce. A nebyli jen z Pardubic, ale i z mnoha okolních obcí. Klobouk dolů před Jiřím Kuntem, který každý den jezdil z Chvaletic a najel celkem 2764 kilometrů,“ řekl 1. náměstek hejtmana Roman Línek.
Výkon Jiřího Kunta znamenal zhruba 6 – 7 hodin denně v sedle. „Jezdil jsem každý den kromě asi dvou dnů dovolené, i v dešti a větru. Když bylo hezky, snažil jsem se najet co nejvíce kilometrů i po trochu delších trasách,“ prozradil vítěz výkonnostní soutěže, který každý den vyjížděl ve čtvrt na pět z domu.
„Požádali jsme účastníky, aby nám poslali své cyklistické postřehy, se kterými se můžeme dál zabývat ve spolupráci s městem, nebo při tvorbě cyklistických stezek v našem kraji. Praxe je totiž vždy trochu jiná, než jak je to vidět z projekčního stolu,“ konstatoval René Živný.
„Zaměstnanci Krajského úřadu mají v práci zázemí pro uzamčení kol, které už poslední dobou přestává kapacitně stačit, proto si vyžádali jeho rozšíření. Mají možnost se v práci osprchovat a po cestě na kole převléknout. V příštím roce by se mohl úřad zúčastnit i soutěže o cyklozaměstnavatele,“ sdělil ředitel Jaroslav Folprecht.
Celá výzva má kromě zdravotního a kondičního také ekologický rozměr. „Organizátoři vyčíslili, kolik emisí CO2 by účastníci vyprodukovali, kdyby jezdili do práce autem. Jen lidé přihlášení v Pardubicích tak ulehčili našemu ovzduší o 20 tun CO2, a to je myslím také hodně dobrý důvod, proč do toho jít,“ dodal na závěr Roman Línek.
Úvodní foto: ilustrační/ Pixabay
Komentáře