Díky instalaci fotovoltaiky na dalších 27 objektů se podaří výrazně ušetřit výdaje za energie

| zdroj: Středočeský kraj0

solar-2955323_640
zdroj: pixabay

Radní na zasedání schválili vyhlášení nadlimitní veřejné zakázky v otevřeném řízení na přípravu projektů instalace fotovoltaických elektráren (FVE) na vybraných budovách Středočeského kraje. Celkem se jedná o 27 budov, které jsou ve správě krajských příspěvkových organizací.

Dodavatelé, kteří vzejdou z otevřeného řízení, budou poskytovat komplexní služby za účelem instalace fotovoltaických elektráren ve vybraných 27 objektech příspěvkových organizací Středočeského kraje z oblasti školství a kultury.

„Veřejná zakázka se týká zpracování statických posudků střech,energetických posouzení, podání žádostí na distributora ke kapacitě energetické sítě, zpracování projektových dokumentací pro povolení stavby, včetně podání žádostí o podporu do vhodného dotačního programu,“ upřesnil náměstek pro oblast financí a dotací Michael Kašpar. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky činí 36 300 000 Kč.