Učitelé, kteří mají na školách na starosti ekologickou výchovu, se podívali přímo do provozů a organizací zaměřených na oblasti, které ovlivňují změny klimatu. Dozvěděli se více o pozitivech a negativech zemědělství, zadržování vody v krajině, ochraně biodiverzity, zpracování vytříděných odpadů, regionálních potravinách, obnovitelných zdrojích energie, měření kvality ovzduší a monitoringu počasí. Tematické exkurze tak doplnily tříletý vzdělávací cyklus pro koordinátory ekologické výchovy na školách k problematice změn klimatu.
V roce 2017 odbor připravil putovní výstavu Změny klimatu, zahrnují veškeré dlouhodobé změny přirozené variability klimatu i změny způsobené lidskou činností. Výstava obsahuje vysvětlení základních pojmů, opatření zaměřená na snižování produkce skleníkových plynů (mitigační opatření) a adaptační opatření, tj. opatření reagující na změny klimatu.
Podzimní krajská konference ekologické výchovy byla zaměřena na zahradní a lesní pedagogiku. V roce 2018 proběhlo pro zájemce akreditované vzdělávání na téma jak učit o změnách klimatu a první tematická exkurze. V roce 2019 další dvě tematické exkurze a v listopadu se na krajském úřadu ve spolupráci s Chaloupkami uskuteční další ročník krajské konference tentokrát na téma sucho.
Foto: Kraj Vysočina
Komentáře