Zametací a čisticí technika pro města a obce

| zdroj: I-tech0

Itech1
zdroj: I-tech

V dnešní době jsou vozidla s možností celoročního využití klíčovou součástí vozového parku většiny správců silnic a chodníků. Použití univerzálních nosičů umožňuje dosáhnout optimálních investičních i provozních nákladů. Na trhu je dnes široký výběr možností, od nejmenších kloubových nosičů až po největší univerzální silničářské stroje.

Mezi předními víceúčelovými nosiči nástaveb, které jsou používány pro celoroční údržbu komunikací, vynikají ty, které jsou synonymem univerzálnosti a profesionality. Jeden z takových nosičů je právě vozidlo značky Bonetti.

Kompaktní vozidla Bonetti

Bonetti, se šířkou pouhých 1,65 metru, je ideální volbou pro údržbu komunikací, průmyslových areálů. Díky své kompaktní velikosti a lehké konstrukci tyto vozidla nejen šetří povrch silnic, ale zároveň se snadno pohybují i v nejužších průjezdech v městské zástavbě.

Vozidla Bonetti jsou vybavena různými typy kartáčů, přizpůsobenými specifickým úkolům. Měkčí kartáče se používají například při odklízení spadaného listí nebo běžných nečistot během letních měsíců. Naopak agresivnější kartáče jsou skvělým pomocníkem při odstraňování usazenin, zbytků zimního posypového materiálu nebo plevele. Kartáče mohou být „suché“ nebo vybavené skrápěcí lištou, která pomáhá snižovat prašnost během práce. Všechny tyto nástroje jsou poháněny silovou hydraulikou vozidla.

Během kartáčování se nečistoty odmetají na kraj silnice, je tedy nutné užití přizpůsobit podmínkám. Pro efektivnější a čistější práci je možné sbíraný odpad ukládat do integrovaného zásobníku a později ho na vhodném místě snadno vysypat.

Mytí 4v1: Univerzální řešení pro údržbu městských ploch

1. Údržba komunikací: Pro efektivní údržbu jsou využívána vozidla Bonetti s celkovou hmotností od 3,5 t do 5,5 t. mohou být vybavena nejen kartáči, ale také nástavbami pro mytí pomocí tlakové vody. Cisterny s kapacitou od 0,5 do 3 m³ se přizpůsobí typu a užití vozidla.
  2. Zalévání zeleně: Kromě údržby silnic mohou tato vozidla sloužit i k zalévání zeleně. Díky kropícímu rameni je možné snadno zavlažovat květinové koše umístěné na sloupech veřejného osvětlení až do výšky 3 metrů.
  3. Čištění ploch a mobiliáře: Pro očistu znečištěných ploch nebo městského mobiliáře lze využít možnost tlakového mytí. Díky speciální koncovce, tzv. „krtkovi“, je možné čistit i domovní přípojky s průměrem do 5 centimetrů.
  4. Zvlhčování a ochlazování: V horkých letních měsících mohou mlžící trysky, umístěné na vozidlech vpředu i vzadu, zvlhčovat a ochlazovat nejen komunikace, ale i okolní ovzduší, což přispívá k příjemnějším podmínkám ve městech a obcích.

Od jarního mechanického čištění komunikací pomocí kartáčů a kropiček, přes údržby zeleně a dopravního značení, až po zimní odklízení a posyp, s těmito vozy zvládnete spolehlivě a profesionálně výzvy celoročního provozu. Pokud tedy hledáte vozidlo, které umí víc než jen jezdit – Bonetti je tu pro vás!

Itech2
Itech3