Online semináře poradí, jak na dotace z komunitárních a přeshraničních programů

| zdroj: MMR0

rivage-eTgMFFzroGc-unsplash
zdroj: unsplash.com

Potřebujete prozkoumat dostupné a méně často využívané možnosti financování třeba i vašeho projektu? Vše potřebné zjistíte na seminářích, které Ministerstvo pro místní rozvoj pořádá v květnu. Na prvním z nich konaném 15. 5. 2024 se účastníci dozvědí informace o unijních programech, které jsou financovány přímo z evropského rozpočtu. Druhý seminář proběhne 28. 5. 2024 a bude zaměřen na programy nadregionální, meziregionální a přeshraniční spolupráce. Obě akce proběhnou online a jako obvykle jsou nabízeny zdarma.

„Cílem našich seminářů je informovat potenciální žadatele o dalších dotačních možnostech z evropského rozpočtu a dále rozšiřovat povědomí o těchto programech, které mezi žadateli nejsou vždy dostatečně známy,“ říká Stanislav Schneidr, vrchní ředitel sekce koordinace evropských fondů, mezinárodních vztahů a cestovního ruchu.

Účastníci prvního semináře získají přehled o programech řízených přímo Evropskou komisí, která u většiny z nich vypisuje výzvy, určuje jejich rozpočet a termíny. Tyto programy podporují celou řadu potřebných oblastí. Jde např. o program Erasmus+, Horizont Evropa, Kreativní Evropa, LIFE, CERV a další. Jejich přehled naleznete na stránkách unijniprogramy.cz. V rámci druhého semináře budou představeny programy z rodiny Interreg, konkrétně Interreg Europe, Interreg Central Europe, Danube a programy přeshraniční spolupráce, ze kterých mohou čerpat finanční pomoc žadatelé z českého příhraničí.

Oba semináře proběhnou online v prostředí MS Teams. Odkaz k připojení bude registrovaným účastníkům zaslán den před konáním akce. Účast na seminářích je bezplatná. Další informace k jednotlivým seminářům včetně registrace jsou dostupné níže.

Termíny seminářů a odkaz na registraci: